My House X-Calibur
106 lbs
1st Daniel Sheen (Wyoming Seminary) F George Hufnagel (Paramus Catholic ), 1:35
3rd Michael Campanaro (West Morris Central) MD Zachary Borzio (Quakertown),
14-1
5th Yuta Otero (Landstown) FORF Seth Seymour (Troy Area)
7th Sean O'Toole (Archbishop Ryan) F Michael Jimenez (North Penn), 4:17
113 lbs
1st Brennen Cernus (Wyoming Seminary) MD Cade Wirnsberger (Meadowbrook
Christian), 12-1
3rd Ian Ratchford (Wyoming Valley West) DEC Todd Mcgann (Quakertown), 9-2
5th AJ Stayton (Faith Christian Acad) DQ Ricky Horger (Archbishop Ryan), 3:44
7th Mason Konigus (Lake Lehman) DEC Dean Muttart (West Morris Central), 4-2
120 lbs
1st Sheldon Seymour (Troy Area) DEC Gregor Mcneil (Wyoming Seminary), 6-5
3rd Eric Alderfer (Faith Christian Acad) DEC Will Matistic (Paramus Catholic ),
4-2
5th Kyle Miller (Quakertown) MD Malachi Shepard (West Morris Central), 13-2
7th Nicholas Marchesano (Archbishop Ryan) FOR Ibrahim Ahmed (Blair Academy B)
126 lbs
1st Nic Bouzakis (Wyoming Seminary) F JJ White (Wyoming Valley West), 1:41
3rd Dawson Miller (East Stroudsburg South) DEC Vinny Despirito (Quakertown),
4-2
5th Joseph Cappello (Paramus Catholic) DEC Lincoln Hower (Faith Christian Acad),
4-0
7th Thomas Keyes (Landstown) MD Randall Gonzalez (Bound Brook), 11-0
132 lbs
1st Drew Munch (Wyoming Seminary) DEC Xavier Pena (Bound Brook), 11-4
3rd Zach Lewis (Quakertown) DEC Eddie Galang (North Penn), 5-2
5th Matthew Weinberg (Archbishop Ryan) DEC Nino Cinti (Wilkes-Barre), 7-3
7th Ben Griffith (Northwestern Lehigh) DEC Noah Dinapoli (Blair Academy B), 7-0
138 lbs
1st Beau Bartlett (Wyoming Seminary) F Eli Shepard (West Morris Central), 1:32
3rd Domenic Defalco (Quakertown) MD Mark Venson (Bound Brook), 13-3
5th Cameron Robinson (Landstown) F Isaiah Vizcarrondo (Faith Christian Acad),
0:57
7th Mark Koch (Blair Academy B) DEC Mason Brensinger (Northwestern Lehigh), 7-2
145 lbs
1st Steven Storm (Pocono Mountain East) F Magnus Frable (Wyoming Seminary),
1:24
3rd Will Morrow (North Penn) DEC Max Parra (Bound Brook), 7-3
5th Brett Sanderlin (Landstown) DEC Jimmy Spindler (Pittston Area), 7-4
7th Jake Baker (Wyoming Seminary) FOR Zach Stuart (Lake Lehman)
152 lbs
1st Connor Kievman (Wyoming Seminary) F Alexander Martinez (Bound Brook), 1:04
3rd Nicholas Alejandro (East Stroudsburg South) DEC Tommy Baldwin (Princess
Anne), 4-2 TB2
5th Josh Bonomo (Lake Lehman) MD Gino Iannelli (Pocono Mountain East), 12-2
7th Matthew Borgia (West Morris Central) DEC Jamie Pahler (Wilkes-Barre), 6-4
160 lbs
1st Gabe Arnold (Wyoming Seminary) DEC Bryce Sanderlin (Landstown), 4-3
3rd Max Schultz (Faith Christian Acad) FOR AJ Gorto (Pittston Area)
5th Kyle Goodwin (Quakertown) MD Roman Martinez (Blair Academy B), 9-0
7th Michael Meola (Bound Brook) F Jacob Turner (Troy Area), 1:41
170 lbs
1st Andrew Donahue (Wyoming Seminary) TF Colin Loughney (West Morris Central),
16-1 4:57
3rd Nick Zabowski (Lake Lehman) DQ Jarret Niedosik (North Penn), 5:00
5th Wolfgang Frable (Wyoming Seminary) F Malachi Prophete-Williams (Landstown),
4:25
7th Dusten Pompei (Quakertown) MD Kaden Roesener (Quakertown), 14-3
182 lbs
1st Cole Rees (Wyoming Seminary) TF Ike Schimdt (Blair Academy B), 15-0 3:20
3rd Cj Andres (Paramus Catholic) F AJ Hiller (East Stroudsburg South), 4:51
5th Scott Ramsey (Landstown) MD Jaden Swainbank (Wyoming Valley West), 12-3
7th Mason Woodward (Troy Area) TF Kelson Russell-Strake (Princess Anne), 18-2
4:36
195 lbs
1st Logan Green (Pennridge) F Deren Cercioglu (Paramus Catholic ), 3:04
3rd Jahman Mcneil (Bound Brook) F Ryan Haverkamp (Northwestern Lehigh), 2:17
5th Freddie Retter (Quakertown) F Tino Grimes (Princess Anne), 2:34
7th Joshua Benton (Landstown) F Owen Franco (Pocono Mountain East), 1:31
220 lbs
1st Kolby Franklin (Wyoming Seminary) DEC Max Acciardi (Paramus Catholic ), 8-2
3rd Miquel Rijo (Princess Anne) F Ralph Martin (Quakertown), 1:28
5th Jorge Montenegro (West Morris Central) DEC Nolan Verespy (North Penn), 8-4
7th Junior Orantes (Archbishop Ryan) F Connor Lee (Wilkes-Barre), 3:40
285 lbs
1st Nate Miller (Wyoming Seminary) DEC Sean Horner (Blair Academy B), 3-1
3rd Kevin Ramos (West Morris Central) F Gunner Treibley (Meadowbrook
Christian), 4:29
5th Jeremy Mcguigan (Quakertown) DEC Aaron Williams (Pocono Mountain East), 2-1
7th Robert Schultz (Princess Anne) DEC Nasir Loper (Landstown), 3-2
Team Scores
1 Wyoming Seminary 390.5
2 Quakertown 200.5
3 West Morris Central 139
4 Landstown 134.5
5 Bound Brook 133
5 Paramus Catholic 133
7 Faith Christian Acad 91.5
8 Blair Academy B 86.5
9 Archbishop Ryan 78.5
9 Princess Anne 78.5
11 North Penn 68
11 Pocono Mountain East 68
13 Lake Lehman 67
14 Wyoming Valley West 65
15 East Stroudsburg South 64
16 Troy Area 59
17 Northwestern Lehigh 58
18 Wilkes-Barre 57
19 Pennridge 56
20 Pittston Area 55
21 Meadowbrook Christian 40