Beast of the East
106
1st- Brandon Cannon- Wyoming Seminary
2nd- Tyler Vazquez- Delbarton
3rd- Marc-Anthony McGowan- Blair Academy
4th- Gabe Giampietro- Smyrna
5th- Mac Church- Waynesburg
6th- Pito Castro- Brecksville
7th- Charlie Bunting- Nazareth
8th- Tommy Link- Malvern Prep
113
1st- Stevo Poulin- Shenendehowa
2nd- Brett Ungar- Notre Dame
3rd- Kelly Dunnigan- Don Bosco Prep
4th- Joe Cangro- Bergen Catholic
5th- Erik Roggie- St Christophers
6th- Jake Craig- The HIll School
7th- Luke Poore- Caravel Academy
8th- Evan Rawls- Nansemond River
120
1st- Dean Peterson- St John Vianney
2nd- Ryan Miller- Blair Academy
3rd- Cooper Flynn- McDonogh
4th- Brandan Chletsos- Notre Dame
5th- Nick Kayal- Bergen Catholic
6th- Alex Almeyda- St. Joes Regional
7th- Brandon Crowder- Christiansburg
8th- Danny Nini- Lake Highland Prep
126
1st- Ryan Crookham- Notre Dame
2nd- Eddie Ventresca- Pope John XXIII
3rd- Dylan Shawver- Elyria
4th- Kelvin Grffin- The HIll School
5th- Meyer Shapiro- Bullis
6th- Robert Howard- Bergen Catholic
7th- McKenzie Bell- Kingsway Regional
8th- Trae McDaniel- Cleveland
132
1st- Jimmy Carmany- Brecksville
2nd- Joey Olivieri- Hanover Park
3rd- Dylan Cedeno- Bergen Catholic
4th- Clayton Gabrielson- McDonogh
5th- Garrett Kuchan- Christiansburg
6th- Evan Gleason- Bethlehem Catholic
7th- Evan Buchanan- Atlee
8th- Cole Homet- Waynesburg
138
1st- Lucas Chittum- Blair Academy
2nd- Kenny Herrmann- Bethlehem Catholic
3rd- Wyatt Henson- Waynesburg
4th- Mick Burnett- Elyria
5th- Chris Rivera- Lake Highland Prep
6th- Alex Poore- Caravel Academy
7th- Dom Baker- New Kent
8th- Michael Cetta- St. Joes Regional
145
1st- Manzona Bryant- Western Reserve Academy
2nd- Jagger Condomitti- Northampton
3rd- Justin Rivera- Lake Highland Prep
4th- Bretli Reyna- South Dade
5th- Victor Voinovich- Brecksville
6th- Jackson Dean- Caesar Rodney
7th- Joe Zargo- Bergen Catholic
8th- Dashawn Farber- Nazareth
152
1st- Dalton Harkins- Malvern Prep
2nd- Cole Handlovic- Bethlehem Catholic
3rd- Kolby Allred- Great Bridge
4th- Tye Weathersby- Central Dauphin HS
5th- Enrique Munguia- Elyria
6th- Alex Strashinsky- Bergen Catholic
7th- Tate Nichter- Chambersburg
8th- Grant Mackay- North Allegheny
160
1st- Andrew Cerniglia- Notre Dame
2nd- Clayton Ulrey- Lower Dauphin High School
3rd- Mathew Arciuolo- Saucon Valley
4th- Luke Nichter- Chambersburg
5th- Luca Augustine- Waynesburg
6th- Alex Whitworth- McCallie School
7th- Dylan Fishback- Aurora
8th- Andy Clark- Collingswood
170
1st- Connor O`Neill- DePaul Catholic
2nd- Domonic Mata- Blair Academy
3rd- Dylan Reinert- Gettysburg
4th- Angel garcia- Mariana Bracetti Academy
5th- Jaden Bullock- Oscar Smith
6th- Dante Stefanelli- Delbarton
7th- Connor Herceg- Nazareth
8th- Caden Rogers- Malvern Prep
182
1st- John Poznanski- Colonia
2nd- Rylan Rogers- Blair Academy
3rd- Jake Evans- Elyria
4th- Drew Clearie- Nazareth
5th- Sam Fisher- Fauquier
6th- JT Davis- Smyrna
7th- Dominic Solis- McDonogh
8th- Brock Delsignore- Shenendehowa
195
1st- Nicholas Feldman- Malvern Prep
2nd- Peyton Craft- Blair Academy
3rd- Ben Vanadia- Brecksville
4th- Luke Chakonis- Delbarton
5th- Jack Wimmer- McDonogh
6th- Maximus Hale- Downingtown West
7th- Mike Misita- St Augustine
8th- Nick Marcenelle- North Allegheny
220
1st- Kyonte Hamilton- Georgetown Prep
2nd- Ethan Hatcher- Brecksville
3rd- Kyle Jacob- Paramus
4th- Noah Pettigrew- Blair Academy
5th- Matt Kaplan- Lake Highland Prep
6th- Steven Schott- Nazareth
7th- Hugo Harp- Smyrna
8th- Marques Holton- Central Dauphin HS
285
1st- Hunter Catka- Sun Valley
2nd- Max Millin- Perry (Massillon)
3rd- Coltin Deery- Malvern Prep
4th- James Howard- McCallie School
5th- Jim Mullen- St. Joes Regional
6th- Kevin Hudson- Caesar Rodney
7th- Ben Grafton- North Allegheny
8th- Eijah Anthony- Blair Academy
Team Scores
1 Blair Academy 239.5
2 Brecksville 175
3 Malvern Prep 164.5
4 Bergen Catholic 162.5
5 Notre Dame 141
6 Lake Highland Prep 128
7 Elyria 127.5
8 Nazareth 119
9 Delbarton 118
10 McDonogh 108
11 St. Joes Regional 100.5
12 Waynesburg 98
13 Smyrna 89.5
14 Bethlehem Catholic 88
15 Central Dauphin HS 86
16 Shenendehowa 78.5
17 Chambersburg 77.5
18 Saucon Valley 74
19 North Allegheny 71
20 Kingsway Regional 66.5
21 McCallie School 64.5
21 Perry (Massillon) 64.5
23 Bullis 63.5
24 Camden Catholic 62
24 Northampton 62
26 Mount St Joes 61
27 Pope John XXIII 60.5
28 The HIll School 59.5
29 Caravel Academy 57.5
29 South Dade 57.5
31 Christiansburg 56
32 Oscar Smith 55.5
33 Gettysburg 55
34 St Augustine 54
35 New Kent 53.5
35 St John Vianney 53.5
37 Sun Valley 53
38 Great Bridge 52.5
39 Fauquier 51.5
40 St Christophers 51
41 Don Bosco Prep 48.5
42 Western Reserve Academy 48
43 Downingtown West 47
44 Kellam 46
45 Caesar Rodney 45
46 Wyoming Seminary 44.5
47 Sussex Central 44
48 Paramus 43.5
49 Lower Dauphin High School 42.5
49 Wheeling Park 42.5
51 Hanover Park 40
52 St Mary Ryken 39
53 Seton Hall Prep 36.5
53 Williamstown 36.5
55 Belmont Hill 35
55 Germantown Academy 35
57 Benedictine College Prep 34.5
58 DePaul Catholic 34
59 Cleveland 33
59 Danbury 33
61 Collingswood 32
61 Colonia 32
63 St Peter Prepatory 31.5
64 Georgetown Prep 30
64 Holy Spirit 30
66 Highland Regional 29.5
67 Salesianum 29
68 Liberty Bealton 28
69 Cape Henlopen 27
70 Archbishop Spalding 26.5
70 Xavier 26.5
72 Cedar Cliff 24.5
73 Atlee 24
73 Mariana Bracetti Academy 24
75 Washington Township 23
76 Loyola Blakefield 22.5
76 Woodstown 22.5
78 Hunterdon Central Regional 22
79 Greeneville 21
80 Bishop McDevitt 17.5
81 Whitehall 17
82 Aurora 16.5
83 North DeSoto 16
83 Sanford 16
83 St. John`s College 16
86 JW Robinson 15.5
87 Eastern View 15
87 Nansemond River 15
89 Ponaganset Chieftains 14
90 Haverford School 13.5
91 Battlefield HS 13
91 Hanover 13
91 Heritage HS 13
91 Timberlane 13
95 Amherst County 12
96 AI DuPont 11
96 Brentsville 11
96 Roselle Park 11
99 Mercersburg Academy 9.5
99 Union County 9.5
101 Milford 9
101 Newark Charter 9
101 St. Georges 9
101 Wakefield 9
105 Cox 8
106 Peninsula Catholic 7
106 Sussex Tech 7
106 Woodbridge 7
109 Brooke Point 6.5
110 Landon School 6
110 Polytech 6
112 Appoquinimink 5
112 Conwell-Egan 5
112 Ladue 5
112 Lakeway Christian Academy 5
112 Randolph Henry 5
112 West Springfield 5
118 Culpepper County 4
118 Indian Land 4
118 Indian River HS 4
121 Middletown 3
122 Heritage 2
122 Woodrow Wilson 2
124 Abbott Technical School 1
124 Concord 1
124 New Utrecht High School 1
124 Pope John Paull II 1
128 Amelia County 0
128 Phillips Exeter Academy 0
128 Potomac 0
128 Ramstein HS 0
128 St Johns Jesuit 0
128 St Pauls School for Boys 0
128 Tabor Academy 0